תקווה ישראלית

ביום שני ה- 23/4/17 התקיים ערב תקווה ישראלית ,

ברוח חזונו של נשיא המדינה מר ראובן ריבלין בנאום ארבעת  השבטים,

שבו הצביע על סדר חברתי חדש המתהווה בישראל. יחסי רוב ומיעוט מתפוגגים ובמקומם מתהווים ארבעה מגזרים:

חילונים, ערבים, חרדים ודתיים לאומיים. הערב היווה צעד משמעותי במימוש חזון נשיא המדינה, ובתרגומו למציאות הייחודית שבאוניברסיטת חיפה.

פרופ' עדי בן ארי יו"ר ועדת ההגוי של תכנית תקווה ישראלית באקדמיה ציטטה בדבריה את  כלת פרס ישראל מרים פרץ: " גם אם יש ביננו תהומות נוכל לבנות מעליהם גשרים, אם רק נכיר בכך שרב המשותף ביננו על המפריד..

כדי להצליח ביצירת הפסיפס הזה עלינו לכבד את כולנו בשיח שלנו ,עלינו לייצר שיח מאופק, סבלני, שמאפשר הבעת דעה בלי פחדים ואיומים, שיש בו מקום לסליחה ומחילה. שיח שמחזק

את המחויבות שלנו לאהבת האדם". והוסיפה : אני תקווה שכאן באוניברסיטה שלנו ננסה לפעול ברוח זו, של גישור על הבדלים מבלי לוותר על זהותו הייחודית של כל אחד מהמגזרים, תוך קיום מתמשך של שיח אידיאולוגי מכבד.

בערב השתתפו 170 סטודנטים הפעילים בתכניות מנהיגות ופרויקטים קהילתיים ביחידה למנהיגות חברתית ומייצגים את ארבעת השבטים , חברי ועדת ההגוי של תקווה ישראלית, וצוות היחידה למנהיגות חברתית.

הערב כלל : דברי ברכה מפי נשיא האוניברסיטה ודיקנית הסטודנטים, הרצאה של פרופ' שרון פוליאקין אמנית ומרצה בביה"ס לאמנויות : "הנביאים פינת שבטי ישראל",

ומעגלי שיח. הערב לווה בקטעי נגינה ושירה של התזמורת הערבית יהודית בניהולו המוסיקאלי ובניצוחו של הפרופ' תייסיר אליאס.

31206609 10216064235219236 6794685730250555392 o