פרויקט גן הילד

ההרשמה הסתיימה לשנת הלימודים תשע"ח

 

רקע ומידע כללי:

בשנת 1977 הקימה הגב' מיכל ברנר בשיתוף עם עמותת מתנדבים חיפאית את "גן הילד".מרכז חברתי, חווייתי לשעות הפנאי וסופי השבוע לילדים, לנוער ולמתבגרים בעלי צרכים מיוחדים ובני משפחותיהם.מטרתו של "גן הילד" היא להעניק לבעלי הצרכים המיוחדים המגיעים אליו סביבה חברתית חמה, לקדמם באמצעות פעילויות העשרה איכותיות, ללמדם כישורי חיים ולאפשר להוריהם פסק זמן מעול הטיפול בילדיהם יחודו של "גן הילד" בשימת הדגש על מיומנויות חברתיות ברמת הקבוצה כבר החל מקבוצת הגיל הצעירה ביותר, תוך שאיפה להקניית כישורי חיים וכישורים חברתיים שיסייעו בידם להגיע לעצמאות תפקודית.

היכן גן הילד נמצא?

המרכז שוכן בתוך גן האם בחיפה, צמוד לגן החיות ולוואדי לוטם, שומר על ערכי הטבע והסביבה, משלב בין פנים וחוץ ומעניק לילדים סביבה רגועה ושלווה.בנוסף, עמותת "גןהילד" מפעילהמועדוניתבקרייתחייםעבורתלמידיביה"סלחינוךמיוחד "רגבים", ומועדוןחברתילמתבגריםומבוגריםבעליצרכים מיוחדים תושבי הקריות והסביבה.

קהל היעד והפעילויות:

בפעילויות השונות של "גן הילד" לוקחים חלק כ-350 ילדים, בני נוער ומתבגרים, תושבי חיפה והסביבה, הבאים מכל קשת החברה הישראלית, וחלקם ממשפחות בעלות רקע סוציו אקונומי נמוך.בבקרים מגיעים ילדים השייכים למסגרת החינוך המיוחד לשיעורי העשרה ותרפיות,
אחר הצהריים אנו מפעילים מגווןתכניותלשעות הפנאי במסגרת יום לימודים ארוך.
במהלך השבוע, בסופי שבוע ובחופשות אנו מקיימיםנופשונים.
בחופשת פועלתקייטנהלילדי החינוך המיוחד.

תפקיד הסטודנט\ית במלגת גן הילד:

מדי שנה, כ-32 סטודנטים מחוגים שונים. נבחרים לפעול בגן הילד במהלך חודשי שנת הלימודים. הסטודנטים במהלך פעילותם, נחשפים למטודות ושיטות חינוכיות, לומדים על תחום החינוך מיוחד מאנשי מקצוע עתירי ניסיון, מתנסים בהעברת פעילויות וסיוע לצוות הגן. כמו כן הסטודנטים מלווים בצוות חינוכי ואקדמי צמוד.

מלגת גן הילד תורמת רבות לסטודנטים, במיוחד במקצועות הטיפול. על ידי כך שהיא מהווה קרש קפיצה עם תום הלימודים לעולם התעסוקה. הסיבה העיקרית לכך נובעת מתוך זה שהמלגה מספקת התנסות ורכישת מיומנויות נדרשות אשר לא תמיד נלמדות באקדמיה. כך שסטודנט שפעל במלגה במשך שלוש שנים, יכול לציין אחר כך ברזומה על פעילות של 360 שעות בתחום החינוך המיוחד כשזה כאמור, מהווה פקטור לעיתים בקבלה לעבודה.

זאת ועוד, במהלך תקופת ההתנדבות, הסטודנטים מלווים בהדרכה חודשית, על ידי רכזת המלגה. בהדרכה זו, ניתנת לסטודנטים האפשרות לעבד את חוויותיהם, לדון בסוגיות אשר קשורות לגן ולעולם הטיפול. כמו כן, לפגוש אנשי טיפול ומקצוע נוספים :ריפוי באומנות, עבודה סוציאלית, ובריאות הנפש. בנוסף, לרוב, מדי שנה נעשות פעילויות כיף וגיבוש לסטודנטים כאות הכרת תודה על תרומתם הרבה לגן. בין הפעילויות שנעשו בשנים האחרונות ניתן למצוא : סדנת שוקולד ותחרות בישול.

חוותיהם של סטודנטים מהמלגה:

שם: אלמוג אלקיים

שנה ב' לומד מוסיקה וחינוך מיוחד

בגן הילד הצלחתי למצוא מקום בו אני מרגיש שליחות, משמעות וניסיון, מקום אליו אני מגיע פעם בשבוע ופוגש ילדים מקסימים ומאתגרים וצוות יעיל ומשפחתי.

בר גרינשטיין

שנה שנייה בחוג לביולוגיה ומדעי הרפואה

תיאור אישי של החוויה בפרוייקט גן הילד: הגעתי לפרוייקט "גן הילד" בעקבות חיבור אישי עמוק לתחום הצרכים המיוחדים. במהלך השנתיים שאני שם, נוצר ביני לבין הילדים והבוגרים בגן קשר מיוחד שממלא אותי בהמון סיפוק. קשה לתאר את ההתרגשות בלראות תהליך התקדמות של ילד לאורך זמן, ולהרגיש שיש לך חלק בו

שם: אילנית מישייב

שנה ג׳ תקשורת 

הקבלה שלי למלגה היא המתנה של התואר הזה. היום לאחר שלוש שנים בגן אני יכולה לספר כמה המקום לימד אותי, כמה הילדים בגן לימדו אותי וכמה חיכיתי להגיע ולראות שהם כבר יודעים מתי אני מגיעה ומשבוע לשבוע הם נפתחים אליי. 

צריך ללמוד כל ילד ולדעת איך לגשת אליו, וברגע שזה קורה אתה מגלה מלאך קטן. המלגה חשפה אותי לעולם אחר, אנשים שנחשבים ל״שונים״- אבל בפועל אם אתה נכנס לעולם- רק אתה זוכה!

דורין סלק

הפרעות בתקשורת, שנה ב'

בשנתיים האחרונות אני לוקחת חלק בפרוייקט "גן הילד" ובתקופה זו חוויתי התפתחות אישית ומקצועית משמעותית ביותר. המפגש עם אוכלוסיות מגוונות ממסגרות החינוך המיוחד וצוות  מדריכי "גן הילד", חשף אותי לראשונה לסיפוק המלווה ביצירת הקשר עם החניכים והשינוי אשר הוא מחולל בחייהם. אין לי ספק כי ההשתתפות בפרוייקט מעשירה ומעצבת וכי תלווה אותי בכל אשר אלך.

סרגיי סידורוב

סטודנט שנה ג' לכלכלה וחשבונאות

תוכנית המלגה היא גן הילד- קבוצת גניגר

חוויה אישית בפעילות המלגה- האמת שהגעתי לתוכנית ממש במקרה, לפני 3 שנים כשהתחלתי את לימודי ודורין (הרכזת) לקחה איתי את הצ'אנס ונתנה לי הזדמנות להשתלב במקום המדהים הזה שנקרא "גן הילד" אשר עוסק בפעילות עם ילדים מוגבלים לאחר שעות בית הספר. בהתחלה כמובן לא ידעתי לאן אני נכנס ואיך להתמודד עם ההלם, כי לעולם לא יצא לי לעבוד עם ילדים ובמיוחד לא כאלה עם צרכים מיוחדים אבל לאט לאט התחלתי להתרגל ולהתחבר לילדים עצמם, והיום להגיע לגן הילד פעם בשבוע זה כמו עוגן של נחת וכיף לנשמה.

למידע נוסף ושאלות:

דורין ברבי ליבוביץ : ganhayeld2@gmail.com

 

הנכם מוזמנים לשלוח קו"ח לקבלת מלגת גן הילד על סך 8000 ש"ח בתמורה ל120 שעות התנדבות בפרויקט .

סטודנטים המעוניינים להגיש מועמדות חייבים לעמוד בקריטריונים הבאים:

  • סטודנט\ית במעמד מן המניין לתואר ראשון או שני
  • רישום לקורסים בהיקף של  30 נ"ז בשנת הלימודים או הרכבת תכנית לימודים שהיקפה מינימום 75% שכר לימוד.
  • שירות צבאי או לאומי מלא.
  • יכולת להתנדב לפחות יום אחד בשבוע בין השעות 14:30-17:30

את הקור"ח ניתן לשלוח לכתובת המייל 
Ganhayeld2@gmail.com
רק פניות מתאימות יענו.

 

20170301 173439 0120170301 173146 01