סוגי טיפולים

טיפול דינמי:

הטיפול השכיח הוא הטיפול הדינמי ולו מספר תכונות: הוא מאפשר הכרות הדרגתית וזהירה עם עולמו הפנימי של המטופל, על הקשיים ועל היתרונות שבו. הוא מקנה חופש לביטוי עצמי ספונטני, הכרות עם המניעים להתנהגות ומכאן הגדלה של חופש הבחירה. הטיפול מתקדם בקצב הנכון למטופל ומשך הזמן של הטיפול הוא גמיש.

 

טיפול זוגי:

מתקבלים לטיפול מי שנמצאים לפחות שנה בקשר.

הטיפול הזוגי יכול לשפר את התקשורת בין בני הזוג, לסמן נקודות מחלוקת ולהעניק כלים להתמודדות טובה יותר עם קונפליקטים.

 

טיפול אינטגרטיבי:אינטגרטיבי:

עזרה פסיכולוגית שמעניקה כלים להתמודד עם דכאון, חרדות, הימנעות, פחדים ומחשבות מטרידות. הטיפול מוגדר במטרות שלו. בתהליך הטיפולי מוטלות על המטופל משימות דרכן הוא לומד להירגע ולהקל על המצוקה שלו.

 

טיפול קבוצתי:

הטיפול הקבוצתי מאפשר לפתח רגישות בין אישית ולקבל משוב מן המשתתפים על התגובות הרגשיות שכל משתתף מעורר באחרים על מנת לרכוש כלים להסתגלות חברתית טובה יותר. ההנחייה של הפסיכולוגיות המנחות מבטיחה אווירה בטוחה ופתוחה.

 

פסיכיאטר:

הפסיכיאטר של המדור הקליני פוגש מטופלים הנמצאים בטיפול במדור וזקוקים לכך לפי המלצת המטפלים.
הפסיכיאטר יכול להמליץ על תרופות ואחרי מספר פגישות מעקב להפנות להמשך מעקב במסגרת חלופית.

 

אבחונים פסיכו-דיאגנוסטיים:

במקרה הצורך, יופנה המטופל לאחר פגישת ההכרות או מתוך הטיפול, לאבחון פסיכו-דיאגנוסטי. מדובר בסוללה של מבחנים מקובלים שבודקים אספקטים רגשיים וקוגניטיביים. מטרת האבחון היא לקצר את ההכרות עם המטופל, להבהיר מהם הקשיים הרגשיים שלו, באיזו צורה הוא מתמודד אתם ולהתאים לו טיפול בהתאם. תהליך האבחון כולל 3-4 מפגשים בהם המטופל מתבקש להגיב למגוון משימות ובהמשך מקבל משוב על האבחון והמלצות לטיפול, שמועברות גם למטפל.